Яка ставка ПДВ згідно з ПКУ (Податковий Кодекс України) і ПК РФ (Податковий Кодекс Російської Федерації)?

<< Click to Display Table of Contents >>

Navigation:  Керівництво користувача > Робота з ПДВ > Питання пов'язані з ПДВ >

Яка ставка ПДВ згідно з ПКУ (Податковий Кодекс України) і ПК РФ (Податковий Кодекс Російської Федерації)?

Previous pageReturn to chapter overviewNext page

Що стосується України (2017 рік):

Ставки податку встановлюються від бази оподаткування в таких розмірах:

20 відсотків;

0 відсотків (операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою визначаються в ст. 195 ПКУ);

7 відсотків (по операціях, пов'язаних з продажем лікарських засобів).

Що стосується Російської Федерації:

Максимальна ставка ПДВ в Російській Федерації після його введення становила 28%, потім була знижена до 20%, а з 1 січня 2004 року становить 18%.

Для деяких продовольчих товарів і товарів для дітей в даний час діє також знижена ставка 10%; для товарів, що експортуються - ставка 0%. Щоб експортер отримав право на нульову ставку ПДВ при експорті, він повинен кожен раз подавати до податкового органу заяву про повернення ПДВ і комплект підтверджуючих документів, визначених у ст. 149 ПК РФ.